55d33277393d52_08428924

Szymon zawodnikiem Betardu Sparty

Szymon po raz pierwszy karierze zdecydował się na zmianę barw klubowych. Od 2016 roku będzie startował w drużynie Betardu Sparty Wrocław.

Od najmłodszych lat powtarzam, że jednym z moich sportowych marzeń jest zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski, startując z gryfem na piersi.

Niestety, wszyscy wiemy ile nasz klub przeżywał w ostatnim czasie zawirowań, niejasności, niepewności oraz problemów finansowych. Głęboko w to wierzę, że nowy właściciel bydgoskiego klubu okaże się światełkiem w tunelu na powrót Polonii do dawnej świetności, na którą bez wątpienia ten klub zasługuje. Mimo wszystko wiem, iż bydgoski żużel czeka na pewno ciężka walka o odbudowę sytuacji finansowej i umacnianie pozycji w Nice PLŻ przez najbliższy czas.

Mam możliwość startowania z najlepszymi zawodnikami na świecie i tylko ta droga może mnie zacząć zbliżać do spełnienia największego i najważniejszego marzenia… tytułu mistrza świata na żużlu. Zdecydowałem się na starty w drużynie BETARD SPARTY WROCŁAW ze względu na kilka ważnych dla mojego rozwoju aspektów: główną dewizę klubu, czyli ciężką pracę prowadzącą do zamierzonego celu, profesjonalizm w każdym calu, stabilność finansową, a także ambitne cele.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować moim sponsorom, którzy przez wiele lat okazywali mi wsparcie materialne i mentalne. Mam nadzieję, że moje porozumienie na 2 lata z WTSem nie zmieni naszych relacji. Dziękuję również kibicom, którzy bardzo mocno zawsze trzymali za mnie kciuki i cały czas wierzą w odbudowę Polonii. Dziękuję tym, którzy dołożyli swoją, nawet najmniejszą cegiełkę w zdobycie każdego punktu na torze. Moja kariera będzie jeszcze trwała, a nigdy nie wiadomo jaki scenariusz napisze życie. Obiecajcie mi, że będziecie walczyć!

Teraz moim celem staje się złoto ze Spartą. Wrocławiu, witaj!

Szymon