hammarby

Kontrakt w stolicy Szwecji

Nie w zespole Griparny Nyköping, a w barwach Hammarby Sztokholm Szymon będzie startował w przyszłym roku na torach Allsvenskan. Pierwszą kolejkę rozgrywek zaplanowano na 15 maja.

Drużyna z Nyköping dość niespodziewanie anulowała kilka kontraktów podpisanych niedawno z nowymi zawodnikami. W ich gronie znalazł się również Woźniak. Doświadczenie i wyniki zdobyte w Szwecji spowodowały jednak, że żużlowiec rodem z Tucholi nie musiał się długo rozglądać za nowym pracodawcą.

-To była dziwna sytuacja, która spotkała mnie kilka dni temu. Myślałem, że będę reprezentował inny klub w Szwecji w następnym sezonie, ale nie chcę już tego komentować. Chcę się skupić na przygotowaniach i jeździe. Dam z siebie wszystko i chcę dobrze punktować dla nowej drużyny, za co dziękuje kierownictwu drużyny, którzy pomogli mi w sytuacji, w której się znalazłem i dalej będę mógł kontynuować karierę na szwedzkich torach - powiedział Szymon na łamach Speedway Crime.

Przypomnijmy, że w dotychczasowej karierze za Bałtykiem Woźniak reprezentował barwy Avantii Norrköping oraz Ikaros Smederny Eskilstuna.