140117-DABROwent

U Szymona praca wre

Zapytaliśmy Szymona o jego przygotowania do sezonu. Młodzieżowiec Polonii opowiada o nowym sponsorze, zimowej przeprowadzce, planowanym nowym kontrakcie i nie tylko.

Czy udało Ci się nadrobić zaległości związane z natłokiem zajęć w trakcie rozgrywek?

Krótki czas na odpoczynek miałem od połowy października do połowy listopada. W okresie zimowym jestem już w 100% skoncentrowany na dobrym przygotowaniu do przyszłego sezonu tak, aby wszystko dopiąć przed wyjazdami na zgrupowania i aby nie pominąć żadnego szczegółu.

Mamy dopiero połowę stycznia, a ja już tęsknię za motocyklami, mimo że mam możliwość jazdy pit bike’iem MRF zaopatrzonym w opony typu slick. Dzięki uprzejmości Racing Kamat mam okazję poszaleć na torze kartingowym pod jednym z bydgoskich hipermarketów.

Kiedy rozpocząłeś przygotowania do nowego sezonu?

Zacząłem treningi dosyć wcześnie, ale to pozwoliło mi wejść w ten najcięższy okres delikatniej i moje ciało nie przeżyło jakiegoś strasznego szoku.

Musiałem się prędko wybudzić z wypoczynku też z innych powodów. Wraz z teamem szukaliśmy nowego miejsca na warsztat. Po znalezieniu lokalizacji nowej bazy trzeba było zaplanować, przygotować i zrealizować przeprowadzkę. Na szczęście w tym temacie mogłem liczyć na ogromną pomoc pana Andrzeja Tymy z firmy Atelbud, Piotra Grabana z BIMs PLUS, Zbigniewa Jasieckiego z Kontbudu, Krzysztofa Urbańskiego z Alana oraz Mateusza Grajewskiego z firmy AIRPRESS, za co bardzo im dziękuję.

Jak wyglądają Twoje treningi fizyczne? Czy zmieniłeś coś w stosunku do poprzednich sezonów?

W tej kwestii zmieniło się sporo, a tak właściwie to prawie wszystko. Na razie nie będę zdradzał szczegółów. Obecnie sam jestem ciekawy jak to wszystko „zagra”. Więcej będę wiedział podczas wiosennych treningów na motocrossie. Mogę tylko zapewnić, że pracuję intensywnie.

Planujesz udział w dodatkowych zgrupowaniach?

26 stycznia wyjeżdżam na obóz kadry Polski do Zakopanego. W Centralnym Ośrodku Sportu spędzę tydzień, po czym udam się na dwa kolejne wyjazdy, mające na celu dobre przygotowanie do sezonu. Mam nadzieję, że po powrocie pogoda okaże się na tyle łaskawa, że wsiądę na motor crossowy i będę na nim pracował aż do pierwszych treningów na motocyklu żużlowym w Polsce lub za granicą.

Jakim zapleczem sprzętowym będziesz dysponował w nowym sezonie?

Sprzętu będzie sporo. Jednym z powodów są moje oczekiwania dotyczące kontraktu w lidze angielskiej. Dokładamy starań, żeby wszystko byłe gotowe tak, abym od podpisania umowy potrzebował góra tygodnia na przygotowanie do startów na Wyspach. Niemniej, jeżeli nie uda się podpisać żadnego kontraktu będę po prostu czuł duży komfort sprzętowy, startując w trzech ligach.

Czy spadek Polonii z Ekstraligi przełożył się na trudności związane z poszukiwaniem sponsorów?

Sprawy związane z pozyskiwaniem sponsorów są właśnie w trakcie. Prowadzę sporo rozmów – zobaczymy co z tego wyniknie. Pozytywnym akcentem ostatnich dni jest porozumienie z panem Maciejem Dąbrowskim i jego firmą DABROwent Wentylacja Klimatyzacja. Bardzo mnie to cieszy! Mam nadzieję, że na tym się nie skończy i uda mi się podjąć współpracę z innymi przedsiębiorstwami oraz przede wszystkim przekonać coraz bardziej zgrany zespół obecnych sponsorów do dalszego wsparcia.

Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić wszystkich Kibiców żużlowej Polonii i życzyć im samych sukcesów w nowym 2014 roku. Oby każdy z nich stwierdził po nadchodzącym sezonie, że karnet zakupiony na mecze Polonii to była dobra inwestycja!

Copyright Szymon Woźniak Racing 2013 | Created by Krzysztof Magun & Sebastian Stefański