140221-zuzlowy_wieczor

Pierwszy żużlowy wieczór za nami

W miniony czwartek odbył się pierwszy w tym roku wieczór żużlowy. Dwaj tucholanie, Szymon Woźniak i Marcin Jędrzejewski, zainicjowali spotkania z kibicami przypominające o zbliżającym się sezonie.

Grono kibiców zjawiło się w restauracji na trybunie głównej bydgoskiego stadionu, aby usłyszeć opinie żużlowców o minionym sezonie, dowiedzieć się o tegorocznych planach, a także poznać wiele ciekawostek z prywatnego życia zawodników Polonii. Szymon zdradził, co lubi robić w wolnej chwili, jakie jest jego ulubione danie, jak spędził miesięczne wakacje. Opowiedział również, jak wyglądają jego przygotowania oraz, jakie są jego cele w przyszłym sezonie.

Bydgoski junior nie ukrywa, że najważniejszy jest dla niego najwyższy stopień podium w mistrzostwach Polski, jak i świata, juniorów. Wierzy, że dzięki ciężkiej pracy, jaką włożył i nadal wkłada w swoje treningi jest wstanie to osiągnąć. Jeśli chodzi o sprawy klubowe Szymon przyznał, że nie czuje się liderem bydgoskiej Polonii, jednak jest w pełni przygotowany, aby nim być i wspólnie z drużyną osiągać jak najlepsze wyniki oraz fundować wspaniałe widowiskowo dla kibiców.

Żużlowi goście podzielili się wrażeniami na temat zimowych wyjazdów. Niestety Szymon nie mógł towarzyszyć Marcinowi w integracyjnym zgrupowaniu Polonii, jednakże w tym czasie kończył swój trzeci z rzędu, wcześniej już zaplanowany, trening narciarski. Zawodnicy jednogłośnie stwierdzili, że zamieszanie wokół tłumików oraz startów w zawodach SGP i SEC psuje tylko atmosferę w żużlowym środowisku.

Podczas spotkania odbyły się konkursy dla kibiców, którzy mieli okazję wygrać gadżety bydgoskiego klubu, np. kalendarz z autografami Szymona i Marcina. Na zakończenie była możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z zawodnikami. Nie mogło to jednak trwać zbyt długo, ponieważ chłopcy spieszyli się na wieczorny trening.

relacja ze spotkania: Paula Ziomek